adsense başvuru

Adsense Başvuru

Canla başla uğraştınız ve kendinize bir web sitesi kurdunuz. Sıra geldi emeklerinizin karşılığını almaya yani para kazanmaya. Peki nasıl kazanacaksınız? Tabi ki de sitenizde reklamlar yayınlayarak. Nasıl mı işte devamı,

Google Adsense Nedir? 

Adsense, Google teknoloji şirketinin kurmuş olduğu ve internet ortamında en güvenilir olan bir reklam şirketi platformudur. Adsense, firmalardan aldığı reklamları Google’a kayıtlı olan webmaster site kullanıcıları sayesinde birçok internet kullanıcısına göstermektedir. Google firması da bu işlemi karşılıksız bırakmayarak internet ortamında yayın yapan birçok web sitesi sahibi de adsense reklamlarını yayınlattığı için belirli bir pay vermektedir.

Google Adsense’e Başvurmadan Önce

Başvuru yapmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bu hususlar konusunda aşağıdaki yazımızı okumaya devam edin.

  • Adsense reklamlarını kullanmak için öncelikle web sitenizin tam olarak ayarları hazır olması gerekiyor. Sitemi hazırladım hadi hemen başvurayım diyorsunuz değil mi. Hayır hemen değil biraz sabretmeniz gerekiyor. Ne için sabretmeniz gerekiyor biliyor musunuz? Sitenizin bilgi verici özgün içeriklere ve belli bir ziyaretçi potansiyeline zaman içerinde ulaşması gerekiyor. Tabi ki de bu ziyaretçilerin doğal yollarla diğer bir deyişle organik ziyaretçi gelmesi gerekiyor. Ziyaretçi sayımı bir an önce çoğaltayım da hemen kabul etsin diye düşünmeyin. Çünkü hit çoğaltıcı programlar, Google botları tarafından anlaşılmaktadır.
  • Onay almak istiyorsanız içeriklerinizin özgün olmasına dikkat edin.
  • İçeriklerin özgün olması gibi web sitenizin tema tasarımı da özgün bir yapıya sahip olması lazımdır.
  • Sitenizde telif hakkı içeren fotoğraf, video, makaleler ve farklı içerikler olmaması gerekiyor. Eğer sitenizde böyle içerikler mevcut ise adsense başvurunuzu kabul etmeyecektir.
  • Sitenizde adsense alternatifi reklamlarınız var ise bunları kaldırmanız faydalı olacaktır. Çünkü Google daha çok kendi reklamlarının ilgi çekmesini ister.
  • Adsense hesabına başvuru yapmak için ilk olarak kendinize bir Gmail hesabınız olması gerekiyor. Eğer kendinize henüz bir gmail hesabı almadıysanız yoksa buradan kendinize yeni bir hesap alabilirsiniz.
  • Yaşınızın 18’den büyük olması gereklidir.

Adsense’e Başvuru

Şimdi sıra geldi başvuruya. Gmail hesabınızı oluşturduktan sonra buradan adımları sıra ile takip ederek adsense hesabını oluşturabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken öncelikle formu doldururken size yöneltilen sorularda ki kişisel bilgilerinizi doğru şekilde doldurmak olmalıdır. Çünkü adsenseye kabul edildiğinizde ödeme bilgilerinizin teyidini yapmak için çekilebilecek kazanç kotasına ulaştığınızda adsense size bir pin gönderecektir. Bu pin ile banka hesap bilgilerinin doğruluğunu yapacaksınız.

Ayrıca web site adresinizi de sisteme girdikten sonra başvuru formunun içeriğinde bulunan Hizmet Şartlarını okuyun. Eğer siteniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bu şartları göre sitenizi tekrar gözden geçirdikten sonra başvurunuzu tamamlayınız. Başvurunuzu tamamladıktan sonra Adsense sitenizin, Adsense reklamlarını yayınlamaya uygun olup olmadığını denetledikten genellikle 24 saat ile 48 saat arasında değişen bir süre sonra size olumlu veya olumsuz bir cevap veriyorlar. Eğer aldığınız cevap olumsuz ise sorunun neden kaynaklandığını size bir mail yoluyla bildiriyor. Mevcut sorunları düzeltip tekrar başvuru yapabilmektesiniz. Ve böylece ilk onay adımına geçmişseniz Adsense size bunu mail yoluyla bildirerek hesabınızı aktif hale getirmenizi talep ediyor. Hesabınıza girip oradan kod oluşturup sitenize eklemeniz gerekiyor. Bu aşamada reklamlar sitenizde boş olarak gözükecektir. Bunun amacı Adsense’in sitenizle ilgili daha detaylı bilgileri toplamak istemesidir. Eğer siteniz Adsense politikaları ile çerçevesinde ise reklamlar web sitenizde gözükmeye başlar ve para artık kazanmaya zamanı 😊

Eğer adsense ile ilgi birtakım sorunlar yaşıyorsanız Google, Türkiye’deki kullanıcılar için bir forum sitesi kurmuş. Sorunlarınızı cevaplayanlar Google’ın kendi editörleridir. Siteye https://adsenseturkiye.com.tr/ yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Size şimdiden bol kazançlar diliyorum.

38

Henüz Yorum Yok

Yorum Yaz