akbank atmden kartsız işlemler

Akbank ATM’den Kartsız İşlemler

Akbank Teknolojiye hızlı geçiş yapan oldukça kaliteli işlemler sunan banka olma ayrıcalığı ile müşterilerine kartsız olarak işlem yaptırmanın sınırlarını zorluyor.

akbank atmden kartsız işlemler
akbank atmden kartsız işlemler

Akbank Kartsız İşlemler

Günümüz teknolojisine her alanda rastlamak artık çok sıradan geliyor. Önemli olan bu teknolojiye sizin yakalamanız gerektiğidir.  Artık bankacılık işlemleri de şubeye gitmeden kısa yolla yapılabilir hale geldi. Git gide ilerleyen yeni teknikler ile işlemlerinizi eskisinden daha hızlı hale getirebiliyorsunuz.

Cüzdanınızı veya kartlarınızı evde unuttuğunuzu yada yanınıza almadığını varsayarak gidersek acil nakit ihtiyaçlarında cep telefonunuz yanında olması yeterli. Hatta cep telefonundan da öte ATM lerde kartsız işlemlerde para çekebilir ve yatırabilirsiniz. Bankaların çoğu bu konu üzerinde inanılmaz teknoloji ile donatılmış şekilde Akbankta bu teknoloji yakından takip eden bankalardan bir tanesidir.

Akbank Kartsız ATM den Para Çekme Nasıl Yapılır?

Akbank hesabınızdan ihtiyacınıza yönelik para çekecekseniz eğer elinizi cüzdanınıza götürmenize gerek yok akbank kartsız olarak size para çekmenin bir çok yolunu gösteriyor. Bu da akbank’ı tercih sebeblerinden oluyor. Kartsız işlemlerde Telefon numaranız ile veya giriş bilgileriniz ile veya Mobil Uygulama üzerinde QR kod sistemi ile nakit para çekebiliyorsunuz.

Aralarından benim en çok hoşuma giden ise bundan 3 hafta önce keşfettiğim QR kod ile para çekme işlemidir.

Akbank ATM si önünde bir çok insan bekliyor ve kimse ATM ye yanaşamıyordu. Nedenini sorduğumda ATM nin kartı yuttuğunu söylediler ve tamir edilmesini beklediklerini dile getirdiler. Akbank Öğle arasında olduğu içinde herkes 13:30 beklemek zorundaydı. Bende Akbank mobil direkt de başka nasıl para çekebilirim diye baktığımda QR kod sistemi ile karşılaştım. ATM ekranına baktığımda ise zaten QR kod gözüküyordu.

Tıkladığım da ekrandaki QR kodu okutmamı istedi. Okuttum ve dilediğim miktarı hızlıca çekerek oradaki bekleyen vatandaşlara ön ayak oldum. Bu kolaylık varken kesinlikle başka bir teknoloji heyecan aramaya gerek yok diye düşündüm.

Akbank QR kod İle Para Çekme İşemi

Yukarıda bahsettiğim olayı ayrıntılı bir şekilde sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapacağınız işlemler sayesinde QR kod okutarak Akbank Atmlerinden hızlıca para çekebilir veya yatırabilirsiniz.

 • İlk olarak Akbank mobil şube olan Akbank Direkt giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Sağ üst köşede menüye tıklayın
 • Orada Para Çek/yatır diye bir seçenek karşınıza çıkacaktır.
 • Bu seçeneğin ardından QR kod ile para çek karışınıza çıkacaktır.
 • Hesabınızı seçip çekmek istediğiniz tutarıda yazdıktan sonra,
 • ATM üzerinde var olan QR kodu gelen ekranınızda okutun.
 • Artık bekleyin bir kaç saniye sonra İstediğiniz miktarı yatırmış olacaktır.

Akbank Referans Kodu ile Para Çekme

Akbank QR kod sistemini geliştirme aşamasındayken daha öncelerden de var olan referans kodu ile de para çekme ve yatırma işlemlerine kartsız olarak olanak sağlıyordu.

Yukarıdaki işlemlerin sırası aynı olmak üzere QR kod seçmek yerine Referans kodu ile para çek veya yatır işlemini seçmeniz yeterli olacaktır. Aynı zamanda akbank, müşterileri için kartsız işlemlerde kredi kartı borcu yatırma içinde destek sunuyor. Bu desteğin asıl amacı ise Akbank’ın müşterine değer vermesi ve kaliteli hizmet vermek istediğinden dolayıdır.

133

2 Responses

 1. Asaf eren
  Mart 11, 2019
 2. Ahmetcan Öz
  Mart 16, 2019

Yorum Yaz