Banka Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Süreleri 2019

Banka Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Süreleri 2019

Bankaların müşteri hizmetlerine bağlanmak için saatlerce bağlanmayı bekleyince bu içeriği hazırlama ihtiyacı duydum. Çünkü gerçekten 10 saniye içinde bağlandığımda oldu 45 dakikayı bulduğum da oldu. Bende kendime dedim ki, bunu ne belirler? Çünkü bana sıraya girip beklemek saçma geldi. Bir araştırma yaptım. Seni sıraya göre almadıklarını öğrendim ilk ben şaşırdım şimdi birazda siz şaşırın.

Banka Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Süreleri 2019
Banka Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Süreleri 2019

Banka Müşteri Hizmetlerine Ne Kadar Sürede Bağlanırım ?

Hangi bankanın müşterisi olursanız olun kriterler hemen hemen aynıdır. Kriterleri bankalar belirlese de yine hızlı bağlanmak sizlerin eliniz de.  Peki bankalara göre her şey daha farklı. Çünkü bankalara göre her müşterinin değeri aynı değil. Evet doğru her müşterinin nakit potansiyeli farklı olduğu için banka siz anlamadan müşteri ayrımı yapmaktadır.

Zaten günlük yaşantımızda da bu böyle değil midir. Yani siz bir yerin devamlı müşteri iseniz firma size farklı ayrıcalık sunuyordur elbette. İşte bu durum da bankalar için geçerlidir. Ne kadar bankalar hepiniz bizim için aynısınız dese de.

Bankalarda çok zengin olmak değil de zengin gibi gözükmekte sizin bazen işinize yarayabilir. Bunun için bir çok taktik üretebilirsiniz. Peki bu kriterler neler hep birlikte bakalım.

 • Kredi kartınızı ne sıklıkta kullanıp ya da kullanmadığınıza bakılır,
 • kredi kartı limitiniz ne kadar
 • Kredi kartlarınıza ait borçlarınız var mı yok mu
 • kredi kullanıp kullanmadığınız,
 • ne kadar sıklıkla işlem yaptığınız,
 • fiziki şube ile işlem yapıp yapmadığınız,
 • cep veya internet şubesi kullanıp kullanmadığınız,
 • hesabınızdaki işlem sıklığı
 • kampanyalar ile ilgilenip ilgilenmediğiniz,
 • anketlerine katılıp katılmadığınız,
 • hesabınız daki para miktarı,

Bunların hepsi sizin bankanın müşteri hizmetlerine bağlanma süresine etki eden etmenlerdir. Bankalar sizi bir sıraya değil değer sırasına sokar. Değeriniz ne kadar fazlaysa size sunacakları hizmetlerde o kadar kaliteli olur. İşte bankalar bunun için bir çok araştırmada yapar. Sadece kendi ekranlarında değil tek bir ekrandan geçmişinize dahi bakarlar. Bu da sizin şeffaf bir ortamda sizi inceleme fırsatı sunar. Yukarıdaki duruma göre, 1 saniyede bekleyebilir 1 saatte bekleyebilirsiniz.

Bazen telefon yerine bankaların internet şubelerinden de oyalanmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin akbank direkt internet şubesi gibi.

Bu konuda diğer bankalara ait müşteri hizmetleri numaraları hakkında problem yaşıyorsanız ve bilgi edinmek istiyorsanız da Müşteri Hizmetleri isimli bölümümüzü incelemenizde fayda var.

108

3 Responses

 1. Çocuk Kanalı
  Şubat 13, 2019
 2. Kenar Yazarı
  Şubat 13, 2019
 3. By Para Defteri
  Şubat 13, 2019

Yorum Yaz