PropellerAds
Facebook İşletme Hesabı Nasıl Kullanılır?

Facebook İşletme Hesabı Nasıl Kullanılır?

Facebook, dünyada milyonlarca kişiye hitap eden bir sosyal medya platformudur. Artık bir çok işletme daha çok tüketiciye ulaşmak için internet sayfalarının dışında Facebook sayfaları da oluşturmaktadır.Peki bildiğiniz sayfa oluşturma dışında işletme hesabı açma seçeneğinin olduğunu düşünmüş müydünüz? İşte devamı,

PropellerAds

Dünyada 1,9 milyar ülkemizde ise 45 milyon Facebook kullanıcısı mevcuttur. Buna mütevellit ülkemizdeki her bir birey Facebook’un sosyal medyadaki etkin gücünün farkındadır. İnsanlar, Facebook’da hayatlarına dair hemen hemen herşeyi paylaşmaktadır. İlişkilerinden tutun, gittikleri restoranta kadar her bilgiyi Facebook aracılığıyla paylaşmaktadır. Bu sebeple Facebook işletme hesabı açma ve Facebook’u büyüme stratejisi olarak kullanma akıllıca bir yöntemdir. Bu yöntem aynı zamanda küçük işletmeler içinde geçmektedir.

Facebook işletme hesabı açma hususunda açtığınız hesapta işletmenizin logosuna, işletmenizi anlatacak bir tanıtım yazısına ve ürün/hizmetlerinizi simgeleyen bir kapak fotoğrafına ihtiyacınız vardır. Bu işlemleri halettikten sonra bilinirliğinizi artırmak adına bazı atmanız gereken adımlar mevcut olacaktır. Bu adımlar sayesinde marka bilinirliğiniz de ve satışlarınızda artışlar söz konusu olacaktır.

Facebook işletme hesabı açma ve verimli kullanma

Facebook, işletme sahibi insanlara bu hususta özel hizmetler sunmaktadır. İşletmelerin rahatça kendini tanıtabilmesi, ürün ve hizmetler hakkındaki kampanyaları müşterilere duyurması ve bu bağlamda bir takım kolaylıklara olanak sağlamaktadır. Eğer bir işletmeniz var ve Facebook işletme hesabı açma gibi bir düşünceniz varsa, doğru adrestesiniz. Bizler, bu konuda sizler için adım adım destek sağlayacağız. Bu hususta yazımızı sonuna kadar okumanız sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

 1. Öncelikle bir Facebook hesabı açın
 2. İşletmeniz adına Facebook Sayfası oluşturun
 3. İçerik oluşturun
 4. Sayfanızı kullanıcılar ile paylaşın
 5. Ücretli olan reklamları göz önünde bulundurun

Bahsettiğimiz bu adımları daha yakından inceleyelim.

PropellerAds
 1. Öncelikle bir Facebook hesabı açın

İşletmeniz adına Facebook Sayfası oluşturabilmeniz için öncelikle Facebook hesabı açmanız gerekmektedir.

 1. İşletmeniz adına Facebook Sayfası oluşturun
 2. adım için bir Facebook sayfası oluşturmanız gerekmektedir. Bu bağlamda bir sayfa türü de seçmeniz gerekir.

Ücretsiz başlamak adına işletmenizin türünü ona göre seçmeniz gerekmektedir.

İşletmeniz adına bilgi girişinde bulunmanız gerekir.

Seçtiğiniz sayfa türüne bağlı olarak bu sayfayı başlatmak adına “Başla” tuşuna basmadan önce işletmeniz ile alakalı detaylı bir bilgi girişinde bulunmalısınız. Örnek olarak ” Yerel işletme veya Yer” seçeneği için aşağıdaki bilgileri girebilirsiniz:

 • Sayfa adı: Yüksek olasılıkla işletmeniz ile aynı ismi taşıyacaktır.
 • Sayfa Kategorisi: İşletmenizin türü olabilir. (Emlakçı, restoran, kuru temizleme vb.)
 • Telefon Numarası ve Açık Adres

“Hakkında” bölümünü tamamlayın.

İnsanlara sayfanızın ne ile alakalı olduğuna dair bilgi vermek için sayfanıza tanıtıcı bir metin eklmeniz gerekmektedir. Bu yazacağınız tanıtıcı metne web sitenizin adresini de ekleyin. Böylelikle insanlar web sitenizi ziyaret eder, ürün ve hizmetler hakkında daha net bir bilgiye sahip olurlar.

Avatar yani profil fotoğrafı yükleyin

Bu fotoğrafın tabiki de alelade bir fotoğraf olmaması gerekiyor. İşletmenizi temsil edecek ve insanların ilgisini çekecek bir profil fotoğrafı koyun.

Sayfanızı, yer işaretlerine ekleyin

Sayfanızı yer işaretlerine eklemeniz sizin sayfayı daha kolay bulmanıza oldukça yardımcı olacaktır. Bu yer işareti ile kestirme yoldan sayfanıza ulaşabilirsiniz.

Kapak fotoğrafı ekleyin ve son düzenlemeleri yapın

Sayfanızı tamamlamak adına aşağıdaki bilgileri ekleyin:

 • Kapak Fotoğrafı: Koyacağınız kapak fotoğrafı aynı profil fotoğrafı gibi oldukça önemlidir. Kapak fotoğrafınızın kesinlikle işletmenizi temsil edecek bir fotoğraf olması ve ilgi çekici olması gerekmektedir.
 • Eylem çağrısı
 • Çalışma saatleri
 • Hizmetler

Son kontrollerinizi de yaptıktan sonra yayınlayın.

63

Henüz Yorum Yok

Yorum Yaz