ihtiyaç kredisimi çekmeliyim yoksa diğerlerimi

İhtiyaç Kredisimi Çekmeliyim Yoksa Diğerlerimi?

Kredi çekmek, bir ihtiyaca yönelik vatandaşların başvurdukları büyük bir avantaj haline geldi. İnsanlar kredi çekerek belli başlı kriterleri yerine getirmiş ve o çektikleri parayı vadeli olarak, ödeyerek emel ettiklerine kısa sürede kavuşmuş olurlar.

ihtiyaç kredisimi çekmeliyim yoksa diğerlerimi
ihtiyaç kredisimi çekmeliyim yoksa diğerlerimi

Acaba Hangi Krediyi Kullanmalıyım?

İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi, vatandaşın istek ve arzularına kısa vadeli olarak az olan miktarda maksimum 30 bin tl olarak çekilebilecek olan en kolay kredi türüdür. Avantajı ise düşük faiz ve borcun az olmasıdır. En çok tercih edilen kredi türüdür.

Araç Kredisi

Araç kredisi, araç sahibi olmak isteyen vatandaşa, bankaların sağladıkları avantajdır. Fakat yüksek faiz oranları ve uzun vadeli olması insanı biraz sıkıntıya sokma ihtimali vardır. Ayrıca alınacak olan araca ipotek koyarak verdiği borcu garanti altına almış olur.

Konut kredisi

Vatandaşın en temel ihtiyacı olan konut almak için bankaların sağladıkları bir avantajdır. En yüksek faiz oranı burada döner. Alınan eve araç kredisinde olduğu gibi kesinlikle ipotek konulur. Borç vadesi minimum 5 senedir.

Peki kredileri öğrendik. Yani kısaca sizlere yazdık. Şimdi ise sonucumuza gelelim. İhtiyaç kredisi çeken bir kişi sadece borç öder. Fakat herhangi bir eşyasına bir varlığına ipotek konulmaz ve faiz oranı da vade en düşük olandır. Araç alan bir kişi 30 bin tl ihtiyaç kredisi mi çekmesi gerekir yoksa araç kredisi mi diye düşündüğümüzde size hangisi mantıklı geliyorsa o olması gerekir. Evet tahmin etmiştik. İhtiyaç kredisi çekmek.

Alacağınız aracı borç bitene kadar elinizde tutacak değilsiniz. Satmanız gerekecek ani zamanlar olabilir. Fakat satmak için borcu kapatmanız gerekecek çünkü ipotekli. Fakat ihtiyaç kredisinde böyle bir şey olmayacak. Çünkü siz borcunuza zaten sadıksınızdır. Sizin bir şeyi borca karşılık rehin bırakmak zorunda kalmazsınız.

İşte Paradefteri.com olarak bu olguya dikkat çekmek istiyoruz. Kredi çekerken elinizden geldiği kadar az eğer mecbur kaldıysanız da devlet bankaların dan çekmeye çalışın. Bir miktar borç için bir şeylerinizi bankaların eline rehin bırakmayın. Özgür olun.  Kumanda sizde olsun. İhtiyaç kredisini aracınız da rehin olmadığı için satıp hem kapatabilir hem de üstüne en azından elinizde bir demir baş olmuş olur. Bizler sizlerin rahat ve ferah bir hayatta yaşamanız için önerilerde bulunuyoruz. Elbette bu sizin kararınız. Fakat verilen bilgilere kulak çevirmeyin. En azından size bir fikir oluşur.

136

Henüz Yorum Yok

Yorum Yaz