Instagram Kurumsal Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram Kurumsal Hesabı Nasıl Açılır?

Çağımızın en popüler uygulamalarından olan Instagram, işletme sahiplerine yönelik kendini geliştirmektedir. İşletmelerin sattığı ürünü sosyal medya üzerinden duyurmak istiyorsanız sizde bir kurumsal Instagram hesabı açın. Nasıl mı?

Instagram dünyada en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biridir. Instagram, bireysel kullanıcıların yanı sıra işletmelerin ve markalaşmak isteyen firmaları bir hayli dikkatini çekmiş vaziyette. Bu bağlamda bu tür firmalar Instagram’ı pazarlama stratejisi olarak kullanmaya ve müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına çalışmalara başladı. Sizde kendi ürününüzü, markanızı ve hizmetinizi daha çok kitleye yaymak istiyorsanız kurumsal Instagram hesabı açmanızın vakti çoktan gelmiş demektir.

1-) Instagram Blog’u ile tanışın

Instagram’da marka yönetimi adına araştırma yapan bir tek siz değilsiniz. Instagram’ın kurucuları da bu durumun farkındadırlar. Bundan mütevellit Instagram for Business başlığı altında bir blog sayfası oluşturdular. Bu oluşturulan blog sayfası kurumların Instagram hesaplarını nasıl yönettikleri hakkında bilgi ve ipuçları vermektedir.

2) Profilinizi Oluşturun

Insatagram’da profil oluşturma aşaması dikkat çekilmesi gereken bir aşamadır. Sağlıklı bir profil oluştururarak işi temelden sağlam yapmanız gerekir. Profilinizde ürün veya hizmetiniz hakkında bilgiler paylaşmanız ve kurumunuzu yani işletmenizi anlatan ufak bir tanıtım yazısı aynı zamanda iletişim bilgilerinizi paylaşmanız yüksek önem arz eder. Profil fotoğrafınızın da kesinlikle işletmeniz ile bağdaşık olması gerekmektedir.

3) Instagram filtrelerini kullanmayı ihmal etmeyin

Instagram’da fotoğraf paylaşımlarında bulunmalısınız. Bu konuda tembellik yapma lüksünüz yoktur. Aynı zamanda paylaştığınız görsellerin daha güzel bir görüntü alması için Instagram’ın fotoğraf filtrelerini kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Paylaştığınız fotoğrafların canlılığı takipçilerinizi kesinlikle etkileyecektir.

TrackMaven bu konu ile alakalı bir araştırmada bulunmuş ve Filteresiz, Mayfair ve Inkwell filtrelerinin diğer filtrelere göre daha çok etkileşim oluşturduklarını tespit etmiş.

4) Hedef ve Planlarınızı oluşturun

Paylaşmış olmak için fotoğraf paylaşmayın. Sıradan ve alelade paylaşacağınız fotoğrafların size hiçbir yararı olmayacaktır. Paylaşacağınız fotoğrafları ne amaçla paylaştığınızı önceden belirlemiş olmanız gerekir. Kurumsal Instagram hesabınızı belli bir plan ve proje çerçevesinde işletmeniz gerekmektedir. Paylaşacağınız fotoğrafın belli başlı bir amacı yoksa bu fotoğraf kullanıcılar tarafından spam olarak algılanablir. Aynı zamanda paylaştığınız fotoğrafların kalitesini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Aşırı paylaşım değil, kaliteli paylaşım yapmak daha doğru bir eylem olacaktır. Az ve öz olması çok ve gereksiz olmasından kat kat iyi bir durumdur.

5) Kurumların Görünmeyen Taraflarını Paylaşın

Film ve dizilerin kamera arkası görüntüleri her zaman insanların dikkatini çekmiştir. Sizde işletmenizin yani markanızın perde arkasını müşterilerinize gösterirseniz bu bir hayli fazla dikkat çekebilir. Ürünlerinizin nasıl üretildiği yada çalışanlarınıza ait yapacağınız paylaşımlar olumlu anlamda bir farklılık yaratabilir.

6) Hashtag oluşturun

Instagram’da hashtag oluşturmak adeta bir SEO çalışmasına benzemektedir. Eğer ilişkili ve doğru hashtag paylaşımları yapılırsa bunun meyvesini de yersiniz. Hashtag doğru bir biçimde paylaşıldığı takdirde hedef kitlenizi çok rahat bir biçimde ulaşırsınız. Hatta siz onlara değil, onlar size ulaşır. Kurumsal Instagram hesabınızda kesinlikle bu hususa dikkat etmelisiniz ve markanızla ilişkili Hashtag’li paylaşımlarda bulunmalısınız.

87

Henüz Yorum Yok

Yorum Yaz