internet Üzerinden Para Kazan

İnternet Üzerinden Para Kazan

İnternet üzerinden para kazanmak son dönemin dikkat çeken konularından biri haline gelmektedir. Özellikle sosyal medyada artan fenomenlerin var olması ve onların viral dediğimiz reklamları almasıyla birlikte internet üzerinden para kazanmak için alternatif bir yol haline geliyor.

İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanırım

Çağımızın yaygın teknolojisi elinizin altında olan interneti kullanarak para kazanmanız mümkün. Birçok insan bu fırsatları değerlendirirken siz neden internette boşa zaman harcıyorsunuz. Şimdi soruyorsunuz gerçekten internetten para kazanabilir miyim diye.

Evet tabi ki herkes gibi sizde biraz zaman ayırarak kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Google arama motorunda internet üzerinden para kazan yazdığınızda karşımıza yüzlerce ek kazanç olanağı çıkmaktadır. Hatta bu ek gelir kimi zaman asıl bir kazanca dönüşebilir de. Peki ne yapabilirim. İşte size bazı örnekler vererek konumuza devam edelim.

Makale Yazarak Para Kazanma

İnternet ortamının en popüler olan işlerden biri özgün içerikli makale yazmaktır. Eğer yazmayı seviyorsanız bu sistem sizin için bir biçilmiş kaftan. Bu tür evden yapabileceğiniz işte bazı yazarlar ek gelir elde etmek için boş vakitlerinde özgün makale yazarken, bazı yazarlar ise bu işi tamamıyla ana kazanç olarak görerek yayınlanabilir.

Daha geniş kapsamlı içerikler oluşturmaktadır. Bu tür makaleleri İçeriknet, Yazkazan, Makalehizmeti gibi birçok internet platfromu üstünden gerçekleştirebilirsiniz. Sizde bu sistemi dilerseniz ek iş olarak görün dilerseniz de tam zamanlı bir iş olarak görün, yazma yeteneğinizin yeteri kadar iyi olduğunu düşünüyorsanız denemekte fayda var.

Stok Fotoğraf Satın

            İnternet yaygınlaştıkça ve talepler arttıkça fotoğraf konusunda telif haklarına daha çok dikkat edilmeye başlanmıştır. Bu yüzden stok fotoğraf çeken ve bunları satan kişiler bu hobilerinden para kazanma fırsatını yakalayabilirler.

Çektiğiniz fotoğrafları kim alacak demeyin. Birçok ajans artık makalede olduğu gibi özgün fotoğraf satın almak istiyor.  Nerelere satabiliriz peki. İnternette yaygın olan sizden fotoğraf satın alabilecek web sayfaları Pixels, fotolia, shutterstock bunlardan birkaçı. Bu firmalarda çektiğiniz fotoğrafların beğenileri arttıkça kazancınızda o oranda artmaktadır.

Instagram Hesabınızla Para Kazanın

Artık birçoğumuz sosyal medya platformlar ile iç içe yaşamaktadır. Bunlardan bir tanesi olan ve popülerliği günden güne artan sosyal medya platformu Instagramdır.

Instagram kullanıcısı iseni illaki birilerinin bir şey sattığına rastlamışınızdır. İşte sizde Instagram da 1000 takipçi sayısına ulaştığınızda butik dükkan açabiliyorsunuz. Açtığınız sayfada satmak istediğiniz ürünleri sergileyerek kayda değer bir kazan elde edebilirisiniz.

Sosyal Medya Fenomeni Olmaya Çalışın

            Günümüzde reklamlar sadece televizyonlar da gösterilmiyor. Raklam ajanları ve firmalar sosyal medyayı daha çok tercih ediyor. Siz sosyal medya araçlarını kullanıyor musunuz? Evet ise kullandığınız platfromlar da insanların ilgisini çekecek paylaşımlar yaparak takipçi sayınızı arttırın.

Hele ki bu konuda çok aktif bir kişiyseniz sizin için güzel bir fırsat. Birçok sosyal medya fenomeni, firmalarla anlaşarak takip edilen sayfalarında sponsorlu reklam paylaşımları yaparlar. Tabi ki de bu paylaşımları ücret karşılığında gerçekleştirmektedirler.

E-Ticaret İle Satış Yapın

            Türkiye’de birçok e-ticaret sitesi mevcuttur. Bunlardan bazıları şirket kurmadan size satış yapma imkânı vermektedir. gittigidiyor.com, sahibinden.com gibi sitelerde şirketiniz olmadan ücretsiz bir şekilde üyelik açabilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız eşyaları ikinci el olarak ya da yaptığınız incik boncuk işleri satma fırsatı sunmaktadır. Dilerseniz açık artırma yöntemini kullanarak gelirinizi daha da fazla arttırabilirsiniz.

Yandex Toloka İle Para Kazanma

            Yandex, Rusya kökenli bir teknoloji şirketinin kurmuş olduğu dünya geneline yayılan bir arama motorudur. Yandex’in kurmuş olduğu Toloka sisteminde anketleri doldurarak para kazanabilme imkânınız vardır. Bu sistem size yöneltilen soruları cevaplayarak ya da verilen görevleri yerine getirerek ufak çapta bir miktar olsa da kazanç sağlayabiliyorsunuz.

Youtube Üzerinden Para Kazanın

            Günümüzde birçok kişi okumak yerine öğrenmek istediği konunun videolarını araştırmayı tercih etmektedir ve aralarında en çok kullanılan video sitesi Youtube dir. Sizde uzman olduğunuz konularda video çekerek paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Belli bir izlenme kitlesine ulaştıktan sonra para kazanma ihtimaliniz yükselir.

Sitene Reklam Ekle Para Kazan

                Sitene reklam ekle para kazan kulağa hoş geliyor değil mi? Uzman olduğunuz belirli bir konu üzerine özgün içerikler yazarak bir kendinize ait blog sitesi kurun. Gerekli araştırmalar yapın ve blog sayfanızı güncel tutmaya çalışın. Bu sayede kurduğunuz blog sitenize reklam alabilir ve bu aldığınız reklamlardan gelir elde edebilirsiniz.

Nasıl blog açacağım bilmiyorum ki demeyin. Google arama motoruna “Blog sitesi nasıl kurulur” diye yazdığınızda birçok üstad size yol gösterici yazılar yazmışlardır. Örneğin wpmavi.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Sonuç olarak elinizin altında bir adet bilgisayar ve internetin mevcut olduğunda sanal alemden para kazanmanız çok kolaydır. Tabi emek olmadan kazanç olmaz.

67

Henüz Yorum Yok

Yorum Yaz