kredi borcu varken yeni bir kredi çekmek

Kredi Borcu Varken Başka Bir Kredi Çekilir mi?

Kredi çekmek ihtiyaç duyduğunuz anda ulaşabilmek biraz meşakkatli ve uzun sürebilecek ve bu durumun olumlu veya olumsuz olacağı garanti olmayan bir yöntemdir. Fakat bir kredi borcu hali hazırda öderken yine de bir başka kredi çekilebilir mi onu inceleyeceğiz.

kredi borcu varken yeni bir kredi çekilir mi
kredi borcu varken yeni bir kredi çekilir mi

Kredi Borcu Varken Kredi Çekmek

Hali hazırda bir borç öderken, aniden çıkan bir ihtiyaçtan dolayı para bulmak kolay olmayabilir. Bazen kredi çekmekten başka çareniz olmayabilir. Bu durum sizin hali hazırda ödeyeceğiniz borcunda üstüne katıldığında tabi işin içinden çıkmakta bir hayli zor olacaktır.

Hali hazırda borcunu ödediğiniz kredinin üzerine bir kredi daha çekmek aslında yukarıda da belirtiğim gibi hem olumlu hem de olumsuz yönde olabilir.

Şimdi kredi üzerine bir başka bankadan veya aynı bankadan kredi çekmek sizin findeks durumunuza bağladır. Buda tabi hali hazırda ödediğiniz kredi borcunun düzenli ödeyip ödeyemediğinize bakıyor. Eğer düzenli bir şekilde mevcut kredinizi ve kredi kartlarınızın borçlarını ödeme yaptıysanız haliyle kredi notunuzda yüksek çıkacaktır.

Bununla kalmıyor. Bankalar kendilerini garanti altına almak isterler. Bu durumda kredi notunuz yüksek olsa da ikinci kez kredi çekmeniz durumunda ikinci kredinin taksitlerini ödeyip ödeyemeyeceğini anlaması için gelirlerinizi belgelendirmenizi isteyecektir. Ayrıca iyice banka kendi garanti altına alabilmesi için mal varlığınızı da öğrenmek isteyebilir.

Eğer elinize geçen net gelirin iki krediyi de ödeyebileceğine kanaat getirip mal varlığınızın da çekeceğiniz ikinci ve hali hazırda var olan krediyi karşılayabilecek büyüklükteyse, bankaların politikalarına göre kefil isteyerek veya kefilsiz olarak size kredi çıkartabilir. İkinci krediyi çalışmış olduğunuz bankadan veya kredi çektiğiniz bankadan veya başka bir bankadan talep edebilirsiniz.

Yukarıdaki durumları gözeterek sizlere olumlu veya olumsuz dönüş sağlayacaktır. Fakat tedbirli olmakta fayda vardır ki bankalar aslında kendilerini garanti altına alarak borç vermeyi seçerler. Bundan dolayıdır ki sizin de kendinizi garanti altına almanız için iyi bir hesap kitap işlerine yönelmeniz gerekir.

Sağlam bir araştırmanın ardından ikinci bir krediye bulaşmalı mısınız onu iyice tartıp öyle karar vermelisiniz.  Aksi taktirde çekeceğiniz kredi başına bela olabilir ve hatta hali hazırda var olan kredinizin borcunu dahi ödeyememe ihtimaliniz olduğunu unutmayın.

191

6 Responses

 1. bebek oyunları
  Şubat 24, 2019
 2. Okul
  Şubat 27, 2019
 3. Bankrate5
  Şubat 28, 2019
 4. yasin
  Şubat 28, 2019
 5. Korku
  Şubat 28, 2019
 6. Ahmet kerim
  Şubat 28, 2019

Yorum Yaz