kredi kartını nasıl yapılandırabilirim

Kredi Kartını Nasıl Yapılandırabilirim

Aldığınız maaş belli, gelen para belli, giden para belli, kredi kartı borcu nedir yahu? Tamam kabul ediyorum. Ekstra bir şeylere aniden ihtiyaç duyabiliriz fakat Türkiye genelinde kredi kartı borcu olanların çoğu yine araştırmalarıma göre maalesef gereksiz harcamalardan doğuyor.

kredi kartını nasıl yapılandırabilrim
kredi kartını nasıl yapılandırabilrim

Kredi kartımı yapılandırmak istiyorum

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, kredi kartı ekstreniz geldiğinde ödeyemeyeceğinizi fark ettiğiniz de bankayı arayıp da borcu yapılandırmak istiyorum sakın demeyin…

Eğer asıl borcunuzu ödeyemeyecek iseniz bile, asgari tutar kadar veya asgari tutardan fazla ödeyebiliyor sanız bunu ödemeyi deneyin. Sakın nede olsa pataldık buraya kadar diye devam etmeyin. Kendinizi bir sorgulayın ve eğer borcunuz asgari tutarını dahi ödeyemeyecek durumdaysanız bir şey yapmanıza gerek yok veya aramanıza gerek yok zaten onları sizi arayacaktır.

İşte film burada kopuyor. Arayan banka yetkilisi size borcu yapılandırmak isteyip istemeyeceğini soracaktır. Sizde faiz oranlarının ve minimum vade sayısının bilincinde olup kabul edeceksiniz.

Borcunuzu sizin için belli bir vadeye bölerek üstüne de bir güzel faiz ekleyerek yapılandıracaklardır. İşte tamda burada findeks risk raporunuz hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde düşüşe geçecek ve olumsuz yönde etkilenecektir.  Artık yapacak bir şey kalmadı. El mecbur ödeyeceksiniz yavaş yavaş borcunuzu. Tabi bu arada kredi kartı borcu bitene kadar kullanmayı da unutun.

Çünkü kredi kartı borcu yapılandırıldıktan sonra, borç tamamıyla faizi ile birlikte ödenene kadar kullanılmayacaktır. İşin garip yanı ise, borcu ödediğiniz de eski limitinizden eser kalmayacak limitiniz düşürülecektir. Peki, şimdi nemi olacak söyleyeyim siz kapatın demedikçe o kredi kartını da kapatmayacaklar.

Birde eğer yıllık aidat alan bir kartsa bildiğiniz üzere 2014 yılından sonra yapılan kanun düzenlemesi ile yeni yasada artık bunlar geri ödenmiyor ki sizde durduk yere her yıl bu kullanmadığınız açık kalan kredi kartınıza binlerce lira ödeyerek en nihayetinde, kredi notunuzu zamanla düşürecektir. Yani anlayacağınız düşene birde kredi notu findeks risk raporu vuruyor. Ama bu konu için can sıkmaya hiç gerek yok. Çünkü hiç ödeyemeyecek durumda değilsiniz en azından.

Çalışıyorsunuz ve bir maaşınız var. İdareli ve tedbirli kullanmanızda fayda vardır. Kredi kartı borçlarınızı ödeyebileceğiniz bir ek iş yapmaya çalışın. Eğer ne yapacağım diye düşünüyorsanız evde para kazanma yolları adlı makalemizi okuyarak fikir edinebilirsiniz.

107

2 Responses

  1. Kumlama Kabini
    Şubat 15, 2019
  2. Okul
    Şubat 27, 2019

Yorum Yaz